25
آوریل

بهترین طراح داخلی و بهترین دکوراتور کیست و چه وظایفی دارد؟

شرکت های دکوراسیون داخلی با انتخاب دکوراتورهای ماهر و متخصص، شرایطی را برای صاحبان منزل فراهم می کنند که زیر نظر دکوراتورهایی که وظیفه قرار دادن عناصر تزئینی مانند رنگ ها، مبلمان و… را در فضای منزل دارند، به دکوراسیون ایده آل خود برسند. ملاقات مستقیم دکوراتور از جانب شرکت های دکوراسیون داخلی با صاحبان منزل، درک کامل را به مشتری می دهد که قصد دارد از فضای منزل خود چگونه استفاده کند. با وجود تمام شباهت هایی که بین یک طراح داخلی با دکوراتور وجود دارد، باز هم باید گفت که این دو تفاوت هایی با هم دارند. اصلی ترین تفاوت این است که دکوراتورهای داخلی در فضای منزل، به دنبال ایجاد تغییرات ساختای و معماری منزل نیستند و با شرایط موجود، تنها به تغییر دکوراسیون و بهبود آن می پردازند.

بهترین طراح داخلیالف- مسئولیت های دکوراتور داخلی

1- ارائه برنامه های تزئینی

بعد از ملاقات با مشتری که اولین وظیفه دکوراتور محسوب می شود، او چند مدل طرح تزئینی را که می تواند شامل ایده های مختلف تزئین دکوراسیون باشد، تهیه کرده و آنها را به مشتری ارائه می دهد. بعد از موافقت مشتری با این برنامه ها، دکوراتور داخلی به بررسی این مسئله می پردازد که آیا طرح پیشنهاد شده با توجه به مقدار بودجه مشتری و فضای منزل او، قابلیت اجرایی دارد یا خیر.

2-  انتخاب عناصر تزئینی

وظیفه اصلی دکوراتور داخلی، انتخاب انواع گوناگون از عناصر تزئینی برای محیط خانه، ادارات، فروشگاه ها و… می باشد. دکوراتور داخلی با محاسبه بودجه مشتری، به انتخاب عناصر لازم برای محیط که می تواند شامل رنگ، تابلو ها و نقاشی های دیواری، مبلمان، انواع فرش و دیگر لوازم مورد نیاز باشد، می پردازد.

بهترین طراح داخلی3- نصب و طراحی دکوراسیون

دکوراتور داخلی در این مرحله تعیین می کند که عناصر انتخاب شده در کدام قسمت از منزل باید قرار بگیرند یا اینکه نصب شوند. نقش دکوراتور داخلی در این بخش اهمیت پیدا می کند و او تلاش می کند تا جنبه زیبایی شناختی و جنبه عملی تزئین دکوراسیون را به درستی در کنار یکدیگر، به کار بگیرد.

4- مدیریت بودجه و برنامه ها

دکوراتورهای داخلی همانند بسیاری از مدیران باید به گردش بودجه نیز توجه داشته باشند و برنامه ها را مطابق با بودجه هدایت و کنترل کنند. مدیریت بودجه توسط دکوراتور، این اطمینان را به صاحبان منازل می دهد که تمام بودجه آنها در تزئین دکوراسیون استفاده شده است.

بهترین طراح داخلیب- صلاحیت های دکوراتور داخلی

– مهارت های طراحی:

دکوراتورهای داخلی در اصول و شیوه های طراحی مهارت دارند و واقف به این نکته هستند که چگونه تعادل رنگ، عناصر و… را حفظ کنند و مطمئن شوند که عناصر تزئینی به طور منسجم، در محیط قرار می گیرند.

– خلاقیت:

دکوراتورهای داخلی برای ابداع فضاها و محیط های جدید و زیبا، باید از ایده ها و روش های خلاقانه استفاده کنند که برخی از این روش ها می تواند شامل انتخاب مبلمان جدید و… باشد.

– سرویس دهی به مشتری:

دکوراتورهای داخلی با امکان ایجاد تغییر و نوگرایی در فضای داخلی به جهت جلب رضایت مشتریان و برآورده کردن انتظارات آنان، فعالیت می کنند.

– مدیریت مالی:

دکوراتورها باید به حفظ و مدیریت بودجه صرف شده در پروژه های خود که توسط صاحبان منازل تامین می شود، توجه کافی داشته باشند.