30
مه

جدیدترین روند طراحی اتاق نشیمن در سال ۲۰۲۰

روند طراحی اتاق نشیمن در سال 2020 در تمامی زمینه ها از جمله رنگ اتاق، شکل طراحی، سبک و… تفاوتی اساسی با طراحی سال های قبل دارد. در سال جدید، سبک اسکاندیناوی یکی از برترین سبک های  طراحی دکوراسیون می باشد. این موضوع به این معنا نیست که سبک اسکاندیناوی تنها انتخاب ما برای طراحی دکوراسیون باشد؛ چرا که علاوه بر آن، استفاده از دیگر سبک های طراحی گرم و جسور نیز به کار خواهد آمد.

سال 2020 موجب می شود تا روندهای طراحی دکوراسیون داخلی، منبع الهام خوبی برای طراحان باشد. در سال جدید، استفاده از انواع رنگ های روشن، سنگ های طبیعی و دیگر لوازم جانبی شیک و مجلل رواج پیدا می کند و طراحی مرسوم اغلب خانه ها، مطابق با مد روز خواهد بود. از آنجا که اتاق نشیمن نمی تواند بدون کاناپه، صندلی یا میز باشد، طراحان تصمیم گرفته اند تا امسال بیشتر به طراحی مبلمان ساده تر بپردازند و همچنین رنگ های زیبا و غنی از جمله مخملی کبود، سبز و… را برای لوازم تزئینی نشیمن، در نظر بگیرند.

طراحی اتاق نشیمناغلب طراحان، هنگام تزئین اتاق نشیمن مدرن در سال 2020 تصمیم می گیرند که دیوارها را با رنگ های متفاوت و یا کاغذ دیواری های جدید، طراحی کنند و باعث شوند در اثر این طراحی، تمامی دکوراسیون اتاق نشیمن تحت تاثیر قرار بگیرد. علاوه بر این ایده، دیوار برخی از محیط های داخلی را می توان با کاشی های سرامیک جدید که ابعاد بزرگی دارند، تزئین کرد. در سال 2020، طراحان باور دارند که حتی اگر وسایل زیادی برای تزئین اتاق نداشته باشیم، جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا برجسته کردن که از اصول طراحی  داخلی است، از عناصر ایده آل برای احیای فضای داخلی و ایجاد زیبایی آن، حتی با کم ترین وسایل، خواهد بود.

روند دکوراسیون اتاق نشیمن سال 2020: نورپردازی اضافی

اگر به طراحی اتاق نشیمن سال 2020 توجه کرده باشید، قطعا متوجه می شوید که در روند طراحی، استفاده از لامپ ها و وسایل نورپردازی شیک و مجلل کاملا ضروری و حائز اهمیت می باشد. نور پردازی به اندازه ای در طراحی داخلی اهمیت دارد که گفته شده چنانچه می خواهید مبلمان یا جزئیات داخلی اتاق، زیبا و برجسته به نظر برسد، باید مطمئن شوید که در مرحله طراحی، نورپردازی صحیح و مناسبی به کار برده باشید. نور پردازی هرگز نباید فدای دیگر عناصر طراحی شود؛ چرا که دقیقا به اندازه انتخاب نوع مبلمان اتاق دارای اهمیت است و در دکوراسیون، تاثیر می گذارد. حتی گاهی به نظر می رسد که نور پردازی از انتخاب مبلمان یا دیگر عناصر طراحی اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا استفاده از لامپ های شیک و مجلل، بیشتر از مبلمان می تواند توجه مهمانان را جلب کند.

طراحی اتاق نشیمنرنگ های داخلی شیک در اتاق نشیمن 2020

در سالهای اخیر، روند طراحی داخلی، بر دو رنگ سفید و خاکستری متمرکز بوده است. این دو رنگ که از خصوصیات طراحی سبک اسکاندیناوی هستند، از رنگ های خنک و متعادل به شمار می روند. سوال این است که روند انتخاب رنگ داخلی سال 2020 چگونه است؟

در سال جدید، بیشتر دقت و تمرکز در انتخاب رنگ، روی رنگ های گرم، خیره کننده و پر انرژی می باشد؛ رنگ هایی که بتوانند توجه افراد را به خود جلب کنند و کاملا شیک به نظر برسند. یکی از این رنگ های شیک و زیبا، صورتی خواهد بود. استفاده از این رنگ همراه با سایه های مختلف از جمله سبز، خاکستری و… ترکیبی بسیار هماهنگ و زیبا در اختیار شما قرار می دهد. در نظر داشته باشید چنانچه اتاق نشمین را لوکس و مجلل ترجیح می دهید، می توانید صورتی را با دیگر سایه ها و رنگ های مناسب، ترکیب کنید.

برای این کار لازم است که حتما به تضاد بین رنگ صورتی و سایه ها توجه داشته باشید؛ این تضاد باعث می‌شود تا هارمونی جالبی در اتاق نشیمن ایجاد شود. رنگ پرتقالی، یکی دیگر از رنگ های گرم و پر انرژی است که برای اتاق هایی که به سبک های ساحلی طراحی شده اند و نور خورشید، بیشتر به داخل آنها می‌تابد، مناسب می باشد. طراحی رنگ اتاق نشیمن را نباید به رنگ های سرد و خنک محدود کرد؛ زیرا این رنگ ها هرگز به اندازه رنگ های گرم، مورد استقبال قرار نخواهند گرفت و زیبایی رنگ های گرم را نخواهند داشت.