۲۹
تیر

دکوراسیون داخلی و روشهایی برای ایجاد سبک یکپارچه و مدرن درمنزل

دکوراسیون داخلی منزل علاوه بر زیبایی ظاهری حس آرامش عجیبی به انسان میدهد بنابراین با تغییر و طراحی مناسب دکوراسیون داخلی منزلتان احساس آرامش را به خودتان هدیه دهید.

1-چگونه با استفاده از ایده های یکپارچه سازی فضا دکوراسیون را تغییردهیم؟

برای ایجاد سبکی مدرن که زیباترین فضای داخل منزل را به نمایش بگذارد می توانید از عناصر طراحی کلاسیک مانند صندلی های آویزان ،گلهای بزرگ و کنسولهای امروزی استفاده کنید و از فضای ایجاد شده بهره ببرید . این نکته را نیز باید بدانید که ترکیب سبک های تزئینی دوره های مختلف هم یکی از روش های طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون است که می توانید آن را نیز داشته باشید . باید توجه کنید که این مدرن سازی ضرورتا نیازمند هزینه های سنگین مالی نیست چرا که شما می توانید با ابزارهای زینتی دست ساز و یا خرید اینگونه ابزارها از بازارهای محلی با قیمتی مناسب یک دکوراسیون شیک بدون از دست دادن هزینه ی زیاد داشته باشید.در روش های زیر به ایده های مورد علاقه برای یکپارچه سازی چیدمان منزل اشاره شده است.

دکوراسیون داخلی

2- همان گونه که در اتاق نشیمن مشاهده می کنید یک تخت خواب با روکشی نارنجی رنگ و از پارچه ای مناسب تهیه شده ومورد استفاده قرار گرفته است و طراحان داخلی برای اینکه تناسب و زیبایی حفظ شود از پتوهایی با طرح های عمودی برای تخت استفاده کرده اند و یک صندلی چرمی قدیمی نیز از دهه 1970 درسمت راست اتاق دیده می شود.

دکوراسیون داخلی

3- نکاتی برای ایجاد یک ورودی ( درگاه ) مدرن :

دکوراسیون مدرن ورودی منزلی که می بینید توسط طراحان داخلی در استودیو   mc gee طراحی شده وهمانطور که می بینید این فضای نه چندان بزرگ را جذاب ساخته است . نیمکت چرمی که از چرم صنعتی ساخته شده ، ساعت آنالوگ ، سبد و آویز ورزشی نیز برای تزئین این ورودی در نظر گرفته شده است .

دکوراسیون داخلی

4- یک دیوار مدرن ایجاد کنید :

طراحی دکوراسیون بالا متعلق به ” Rikki  snyder” از طراحان دکوراسیون داخلی است . او یک دیوار معمولی را با استفاده از مجموعه ای از کره های جغرافیایی ، گلهای قدیمی و یک میز قدیمی مدرسه به یک مجموعه ای زیبا تبدیل کرده است .

دکوراسیون داخلی

5- الهام گرفتن از طراحی مدرن در آپارتمان :

این نوع سبک طراحی توسط استودیوی  labl  ایجاد شده است . همانطور که می بینید عناصر صنعتی از قبیل صندلی کلاسیک chester field  و کنسولی که تلویزیون روی آن قرار داده شده ظرافتی در فضا ایجاد کرده است . علاوه بر این موارد، آویزهای سقف  طراحی شده به وسیله Brendan Ravenhill و لامپ هایAdesso   نیز هر دو نمونه های عالی از ایده های روشنایی صنعتی به حساب می آیند .

دکوراسیون داخلی

6- مبلمان اداری مناسب برای فضاهای کوچک:

مبلمان ایده آل فضاهای کوچک مبل هایی در ابعاد کوچک و ظریف است . در این آپارتمان 530  متر مربعی که در پاریس توسط Marion Alberge  طراحی شده مشاهده می کنید که یک میز چوبی قدیمی و قفسه های کتاب  بیشترین سهم را در هماهنگی دکور داشته اند .

7- کاشی هایی با طرح های سیاه و سفید :

آشپزخانه ای که می بینید در دهه 1970 به وجود آمده و بعدها توسط  Holly mathis بازسازی شده است . کاشی های سیاه و سفیدی که در کف آشپزخانه به کار رفته فضایی روشن  به آشپزخانه بخشیده و سبکی ماندگار به جا گذاشته است .

8- میز تلفن :

از نظر برخی طراحان هیچ وسیله ای مانند یک میز تلفن هماهنگی را به دکوراسیون منزل اضافه نمی کند . قطعه میز استفاده شده برای تلفن ، یک قطعه جدید از مبلمان Jonathan Adler است .

دکوراسیون داخلی

9- استفاده از پخش کننده ی موسیقی :

در فضای اتاق دو عامل مدرنیته سازی دکور در اولین نگاه توجه شما را به خود جلب می کند : ست کنسول و دستگاه پخش کننده ی موسیقی در طرح و رنگی زیبا و آرامش دهنده .

10- آشپزخانه ی کلبه ی جذاب :

این آشپزخانه ی کلبه که شایان ستایش است توسط Sarah Phipps طراحی شده وجذابیت بسیاری دارد. تخته های چوبی برای ایجاد دیوار آشپزخانه استفاده شده اند . کابینت ها از یک فروشگاه محلی با قیمتی مناسب خریداری شده است . یخچال صورتی رنگ با مارک Smeg  دیده می شود و نورهای به کار رفته در سقف و قسمت فوقانی سینک ساخته ی صنایع الکترونیکی Bern است . تمامی این موارد از ایده های مدرن سازی دکور از نظر این طراح داخلی به شمار می آید .

دکوراسیون داخلی11- تصویر زمینه یا ( wallpaper ) در دکوراسیون به کار می روند :

استفاده از تصویر زمینه ی سفید سنجاب Kitchy  به این اتاق خواب ساخته شده توسط معمارJames Wagman  طرحی زیبا داده است . علاوه بر تصویر زمینه یک عنصر کلاسیک دیگر نیز در کنار تخت دیده می شود : مجسمه و نیمکت طراحی شده به وسیله ی شرکت طراحی  Heywood Wakefield.

دکوراسیون داخلی