05
مه

دکوراسیون فضاهای تجاری

فضاهای تجاری در عصر حاضر، به طور مداوم در حال به روز رسانی و نوآوری هستند و از این جهت باعث می‌شوند تا کارایی و عملکرد چند برابری از خود نشان دهند. در ادامه به برخی از برترین روندهای طراحی دکوراسیون فضاهای تجاری می پردازیم:

1- فضاهای باز

امروزه، برخی از مؤسسات و شرکت های تجاری با استفاده از طرح های باز و مبلمان تجاری منعطف، سعی می‌کنند تا جزئیات بیشتری از محیط را به مشتریان یادآوری کرده و به آنان نشان دهند. در چنین فضاهای باز و گسترده ای، بدون نیاز به تفکیک فضاها و محیط ها از یکدیگر، می توان آنها را به بهترین نحو، طراحی و تزئین کرد و از خلاقیت هایی استفاده کرد که کاربرد و زیبایی شناختی فضا را چند برابر نشان دهند. برخی از عناصر طراحی دکوراسیون که می تواند برای فضاهای باز مناسب باشد، شامل انواع مبلمان تجاری، رنگ بندی روشن، طرح های هندسی و… می باشد. فضاهای باز با طراحی دکوراسیون عالی، قطعا در ساختمان ها و محیط های تجاری مورد استقبال قرار می گیرد.

2- نور طبیعی

به منظور تزئین و طراحی فضاهای تجاری فوق العاده، لازم است که متخصصان طراحی داخلی از طرح های جدیدی که در آن محیط با پنجره های بزرگ پوشانده شده است، حمایت کنند و الهام بگیرند. وجود نور طبیعی در محیط تجاری و موسسات، موجب گرمی و صمیمیت محیط می شود. در این راستا، انتخاب پرده مناسب پنجره نیز اهمیت فوق العاده ای دارد؛ زیرا از ضروری ترین عناصر برای انتقال نور طبیعی به داخل محیط، محسوب می شود.

3- ایجاد محیط طبیعی

با اضافه کردن عناصر طبیعی از جمله نور، رنگ ها و… به فضاهای تجاری، می توان شاهد ورود اجزا و عناصر محیط طبیعی به فضاهای تجاری بود. دخالت دادن طبیعت و محیط های سرسبز و زنده در دکوراسیون های تجاری، قطعا از مهم ترین مولفه های طراحی داخلی تجاری در سال 2020 به شمار خواهد رفت. به عنوان نمونه، طراحی یک فضای تجاری که شامل مبلمان طراحی شده از چوب بامبو، طرح های بیوفیلی و… باشد، باعث می‌شود آرامش خاطر حضور در یک محیط طبیعی، در دکوراسیون تجاری نیز احساس شود.

4- الهام گرفتن از فرهنگ های محلی

در یک محیط تجاری، استفاده از عناصری که فرهنگ ها و مولفه های فرهنگی یک ملت را به نمایش می‌گذارند، می تواند از برترین روندهای طراحی دکوراسیون تجاری باشد. عناصر فرهنگی که الهام بخش فضاهای تجاری و ساختمان های اداری است، می تواند شامل چاپ طرح ها و نقاشی ها روی دیوار، دیوار کوب ها، عناصر زینتی سنتی و… باشد. این تلفیق مدرنیته با سنت، در نوع خود می تواند زیباترین دکوراسیون فضاهای تجاری را به نمایش بگذارد.