08
جولای

دکوراسیون ۲۰۱۹ و اشنایی با ۱۹ سبک مورد پسند طراحی داخلی

دکوراسیون 2019 و اشنایی با 19 سبک مورد پسند طراحی داخلی قسمت دوم

10- طراحی دکوراسیون داخلی

سبک طراحی داخلی از سری سبک های شگفت انگیز با فضایی جسورانه و سنگین است که در آن از ترکیبات ظریف استفاده شده است. ریشه های پرزرق و برق طراحی داخلی بعد از جنگ اروپا و آمریکا رشد پیدا کرد. این سبک در دهه 1920 به وجود آمد تا یک سبک زیبایی شناسی جدید را برای عصر حاضر ارائه دهد.

در قلب و مرکز این سبک، نوعی نظم و تقارن از طریق اشکال و خطوط هندسی، ترکیب زوایا، رنگ های براق و روشن، شیشه ها و آیینه ها دیده می شود.

دکوراسیون 2019

11- سبک کشوری

آشپزخانه در خانه های مدرنی که به سبک کشورها طراحی شده اند، به جهت فضای گرم و جذابی که دارد، نقش کلیدی و مهمی به خود اختصاص داده است. این سبک می تواند در فرهنگ ها و سنت های گوناگون کشور هایی از جمله کشورهای انگلیس، فرانسه، توسکانی یا اسکاندیناوی ریشه داشته باشد. این سبک طراحی با توجه به گوناگونی واژگان و حروف هر کشور، دارای تلفظ و معانی مختلفی است. با وجود این گوناگونی لفظی، سبک کشوری در تمام فرهنگ ها شامل عناصر ارگانیک و طبیعی مانند چوب ، سفال و … می باشد

رنگ های خنثی و گرم کاغذ دیواری های صیقل یافته و استفاده از پارچه ها در تزیینات منزل از ویژگی های محبوب این سبک هستند. وجود تنوع در عناصر سبک کشور باعث ایجاد تعادل، جذابیت و گرما در منزل می شود

دکوراسیون 2019

12-  سبک طراحی داخلی ساحلی

سبک ساحلی از سبک های چند منظوره ای است که مانند اقیانوس شامل تازگی، آرامش و هیجان است. سبک ساحلی، الهامات زیادی را در زمینه طراحی منزل در ابعاد جدید ایجاد می کند. تزئینات داخلی منزل و نقوش و عناصر سبک ساحلی، در هر برهه از زمان گام به گام پیشرفته تر می شود و زیبایی بهتری را ارائه می دهد.

نور طبیعی و فراوان، در سبک ساحلی بیشترین اهمیت را دارد. در این سبک بر استفاده از رنگ های سفید، آبی و فیروزه ای که یادآور دریا هستند و مواد و عناصری که یادآور تابستان هستند تاکید می شود.

دکوراسیون 2019

13- سبک شابی شیک

در دهه 1980، سبک طراحی شابی شیک، زیبایی شناسی سنتی انگلیس را دوباره پایه گذاری کرد تا عبارات بصری نرم و ظریفی را ایجاد کند.

این سبک طراحی در فضاهای بسیار سبک و کوچک به کار می رود. این نوع سبک با الهام از دوره طراحی انگلیستان، به متمایز بین ظاهر فرسوده یک خانه انگلیسی و ظلم و ستم های موجود در آن اشاره می کند.

پارچه های به کار رفته در این سبک داخلی از الیاف  پنبه ای بافته شده اند و کاشی ها نیز شامل طرح های فرانسوی ساده و زیبا هستند.  مجموعه ای از عناصر و ویژگی های زیبا در این سبک فضایی زنده و گیرا را به ارمغان می آورد.

دکوراسیون 2019

14- سبک طراحی داخلی منحصر به فرد

سبک منحصر به فرد سبکی شگفت انگیز، غیرمنتظره و بی رحمانه به نظر می رسد که به نوعی ناهنجاری ها و قوانین نامناسب سبک های گذشته را از بین می برد. سبک منحصر به فرد بدون هیچ گونه دستورالعمل، رویکرد فردی و آزادانه دارد. این سبک مجموعه از ایده ها و الهاماتی است که با توجه به نوع فضا با هدف  طراحی دکوراسیون داخلی اجرا می شود.

در اصل این سبک طراحی با تنوع و انعطاف پذیری زیادی همراه است.  با استفاده از این تکنیک های موجود در این سبک، یک ریتم کلی و مناسب در فضای داخلی ایجاد می شود که علاوه بر صرفه جویی در فضا، هماهنگی میان اجزا و عناصر را نیز پدید می آورد. تاکید این سبک بر حساسیت های طراحی داخلی است تا از این طریق بتواند از هرج و مرج موجود در عناصر جلوگیری کند و از طریق ترکیب رنگ تعادل و توازن را به وجود بیاورد.

دکوراسیون 2019

15- سبک رمانتیک

بر خلاف افکار عمومی، این سبک از سبک هایی نیست که به بازسازی طراحی خانه بپردازد؛ بلکه سبکی جدید و جذاب است. این سبک به دهه 1940 و 1950 بر می گردد که پس از جنگ جهانی دوم، مردم از این سبک در دسترس  برای بازسازی خانه هایشان و ایجاد فضاهای گرم و دوست داشتنی استفاده می کردند.

به عنوان یک قاعده کلی در سبک رمانتیک، حرکت خطوط در طراحی دارای اهمیت بسیار زیادی است؛ زیرا از این طریق می توان الگوها و نقش ها را بازسازی کرد. رنگ های مورد استفاده در این سبک رنگ های خنثی و روشن هستند که به منظور افزایش زیبایی بصری دکور، ارتقاء زیبایی شناسی و ظرافت بیشتر به کار برده      می شوند.

دکوراسیون 2019

16- طراحی داخلی آسیایی

بر خلاف اکثر سبک های دیگر، فضاهای سبک آسیایی کمتر در معرض تاثیر قرار می گیرند و بیشتر اوقات، سکوت و سکون را در داخل و خارج منزل فراهم می کند. در این سبک هر خط، فرم و سطح  با تفکر دقیق و کارآیی بالا با محیط انطباق پیدا می کند. عناصر و مواد تشکیل دهنده سبک آسیایی عمدتا عناصر ارگانیک و طبیعی مانند چوب و الیاف طبیعی هستند. این سبک با نزدیکی به طبیعت، با عناصر محیط طبیعی ارتباط برقرار می کند و از این عناصر جهت رویکرد زیبایی شناسی کمک می گیرد.

دکوراسیون 2019

17- سبک بوهمی

سبک بوهمی، سبک آزاد و ممتازی است که فلسفه شخصی خود را بدون هیچ گونه محدودیتی از هنجارهای جامعه معاصر بیان می کند. محور فردی برجسته سبک بوهمی در داخل خانه افرادی که این سبک را انتخاب کرده اند دیده می شود. ویژگی های  منحصر به فرد، شگفت انگیز و آشکار سبک بوهمی  این سبک ها را به سبک طراحی بسیار خاصی که به نام ” boho ” یا ” boho-chic ” شناخته می شود، تبدیل کرده است.  این سبک که محبوبیت فراوانی به دست آورده، توسط بسیاری از افراد پذیرفته شده است. در هر دو سبک یاد شده اشکال و لوازم منزل مانند مبلمان، ترکیبی جذاب از آیتم های قدیمی، فرسوده و حتی مدرن تر هستند. این اشکال و لوازم با ظاهر شدن در فضای دکوراسیون، محیط آرامی را برای زندگی ایجاد می کند.

دکوراسیون 2019

18- سبک گرمسیری

فضای داخلی سبک گرمسیری با الهام از فضای رمانتیک سواحل بی پایان، جنگل های پر جنب و جوش و سرزمین های عجیب و شگفت انگیزی که رویای ما هستند، طراحی می شود. با الهام از طبیعت، این سبک طراحی داخلی ویژگی های فراوانی از جمله عناصر، مواد طبیعی و رنگ های موجود در طبیعت را در خود گنجانده است. پس زمینه این سبک از سبز پر زرق و برق، سایه های فیروزه ای و آبی تشکیل شده است. رنگ های صورتی، بنفش و نارنجی که در موارد مختلف تزئینی مانند برگ های نخل گرمسیری که برای تزئین دیوار به کار می روند  و پارچه های داخلی نمایش داده می شوند، نوعی طیف شاد و گرم را در منزل فراهم می کند.

اقلام کلیدی منزل مانند  مبلمان با الهام  از طراحی های اولیه و ساده خانه های گرمسیری، از چوب ساخته شده اند. تخت ها، صندلی ها وکابینت ها از چوب های بامبو و یا پارچه های ظریف ساخته شده اند.

دکوراسیون 2019

19- سبک روستایی

سبک روستایی از سبک های طراحی داخلی است که با محبوبیت فراوانی که پیدا کرده، از برجسته ترین     سبک ها به شمار می رود. سادگی کلاسیک سبک روستایی عامل محبوبیت این سبک است؛ به همین دلیل نیز تعجبی ندارد که حتی در شهرها و کشورهای مختلف و محیط های داخلی آپارتمان های شهری از این سبک استفاده می شود. طیف رنگی سبک روستایی از سایه های تیره و رنگ های قهوه ای و خنثی تشکیل شده است. در طراحی داخلی این سبک بسیاری از اجزا و لوازم  دکور از چوب، چرم، الیاف طبیعی، پشم گوسفند و سرامیک ساخته شده اند. مبلمان موجود در این سبک  دارای ساختار محکم و طراحی کلاسیک هستند و معمولا از چوب های تیره و چرم طبیعی به وجود آمده اند.

دکوراسیون 2019

برای مطالعه قسمت اول مقاله کلیک کنید.