16
مه

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به تعویق افتاد

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد و زمان جدید برگزاری نمایشگاه متعاقباً پس از ماه مبارک رمضان اعلام می گردد.

نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمهمعرفی نمایشگاه بین المللی بورس, بانک و بیمه

نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به عنوان یکی از مهمترین و معتبرترین نمایشگاه های مالی جهان شناخته می شود. این رویداد، در سطح کشوری و منطقه ای با مشارکت گسترده فعالان بازار بورس، کارشناسان و متخصصان مالی برگزار می شود. افزایش درک عمومی و آگاهی افراد از بازار مالی و خدمات آن، تقویت دانش مالی، فراهم کردن توانمندی های داخلی کشورها در هر سه حوزه بورس، بانکداری و بیمه از طریق آموزش و فرهنگ، راه اندازی کارگروه های آموزشی و … از اهداف اصلی این نمایشگاه به شمار می رود.

اهمیت نمایشگاه بین المللی بورس, بانک و بیمه

سال گذشته این نمایشگاه در ایران، با عنوان ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانکداری و بیمه و یازدهمین نمایشگاه ارائه فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش، از تاریخ 18 تا 21 نوامبر برگزار شد. این نمایشگاه بین المللی که پذیرای شرکت های ایرانی و نیز خارجی بوده، زمینه مناسبی برای راه اندازی بورس بین المللی خواهد بود. به طور کلی از آنجایی که جذب سرمایه گذاران خارجی برای کشورهای جهان ارزش بسیاری دارد، پس نقش نمایشگاه هایی از قبیل نمایشگاه بین المللی بورس، بانکداری و بیمه می تواند برای کشورهای برگزار کننده، حائز اهمیت و قابل توجه باشد.

نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمهبدون شک، نمایشگاه بین المللی بورس، بانکداری و بیمه (IRAN FINEX) بزرگترین رویداد متمرکز بر صنایع مالی در ایران به شمار می رود که باعث می شود تا تمامی شرکت ها و موسسات مالی حاضر در منطقه، در راستای یک هدف، حرکت کنند. در این نمایشگاه، کلیه خدمات و تسهیلات مالی در معرض دید بازدیدکنندگان و خریداران قرار گرفته و این فرصت در اختیارشان قرار داده می شود تا بتوانند از آخرین دستاوردها و خدمات مالی آگاهی پیدا کنند. غرفه داران حاضر در این نمایشگاه، با مشتریان خود تعامل کرده و بستری مناسب برای ایجاد اهداف تجاری فراهم می کنند. این نمایشگاه، به عنوان یکی از رویدادهای اقتصادی مهم، زمینه ارائه فرصت ها و توانمندی های لازم را جهت سرمایه گذاری های مالی، شغلی و گسترش تجارت افراد، فراهم می کند.

نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمهتعویق برگزاری نمایشگاه بین المللی بورس, بانک و بیمه

در سال2020،  از تاریخ 20 تا 23 آوریل، قرار بود این نمایشگاه در تهران برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا منتفی شد. برگزاری این نمایشگاه ها فرصت خوبی به شمار می رود تا روابط تجاری مشترک و سرمایه گذاری های لازم بین کشورهای منطقه، پایه ریزی شود. در این نمایشگاه هر ساله بسیاری از مدیران عالی رتبه، مدیر عاملان و مسئولین سازمان ها و شرکت های مختلف خصوصی و دولتی در یک فضای اقتصادی حضور پیدا کرده و به تعامل مینشینند.

این نمایشگاه با هدف معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کشور، برگزار می شود و بستر رسیدن به این فرصت ها را نیز فراهم می کند، قابل سنجش و مقایسه با دیگر نمایشگاه های اقتصادی نیست. شرکت کنندگان در این نمایشگاه، این امتیاز را به دست می‌آورند تا درک بهتری از فضای کسب و کار مالی داشته باشند و بتوانند توانمندی های خود را در این زمینه به نمایش بگذارند. علاوه بر این، افراد می توانند در این نمایشگاه با مقامات برتر و سرمایه گذاران با تجربه تعامل کرده و از تجربیات آنها بهره ببرند.

این نمایشگاه، علاوه بر محور امور اقتصادی، محورهای زیر را نیز شامل می شود:

– بازار سرمایه، امور مالی، بانکداری و بیمه

– تدارکات و حمل و نقل

– ساخت و ساز

– گردشگری

– انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی)