۱۷
تیر

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

(طراحی آشپزخانه)

شما میتواند مکانی منحصر به فرد برای خانه شما باشد ،بنابراین با دانستن این موضوع که چگونه می توان آشپزخانه منزل خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرد می توانید نمای بسیار زیبا و شیکی را به آشپزخانه خود بدهید.

چگونه آشپزخانه خود را بزرگ جلوه دهیم؟

یکی از بزرگ ترین دغدغه های خانم های خانه دار داشتن آشپزخانه با ابعاد کوچک و با  فکر عدم طراحی زیبا برای آشپزخانه خود است.

اما قابل ذکر است که شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی مانند رنگ دیوار ها و کابینت ها و هم چنین نور پردازی درست

آشپزخانه خود را بزرگتر جلوه دهید.

رنگ ها بیشترین تاثیر را در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما دارند، استفاده از رنگ های روشن مانند سفید، خاکستری روشن ، کرم برای آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک و بزرگ توصیه میشود.

اگر از رنگ های روشن برای دیوار آشپزخانه خود استفاده می کنید پیشنهاد می شود رنگ کابینت های خود را تیره تر کنید رنگ هایی مانند قهوه ای ،خاکستری پر رنگ . اما اگر از رنگ های روشن برای کابینت های خود استفاده می کنید ، پس باید در نظر داشته باشید برای جلوگیری از بی روحی آشپزخانه خود از وسایل با رنگ های گرم تر استفاده کنید.

اگر آشپزخانه شما به قسمت های دیگری از منزلتان مانند نشیمنگاه و یا پذیرایی اشراف دارد توصیه میشود به هیچ عنوان از رنگ های تند استفاده نکنید زیرا ایجاد رنگ های تند در آشپزخانه های اپن (Open) باعث میشود ناهماهنگی های زیادی را در فضای خانه ایجاد کنند.

مهم ترین نکته برای بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه استفاده به جا از وسایل آشپزخانه است اگر شما بیش اندازه فضای آشپزخانه را پر کنید فضا را کوچکتر نشان میدهید ، باید در نظر داشته باشید فضای آشپزخانه باید همیشه مرتب و ساده باشد ، سادگی باعث ایجاد آرامش در فرد میشود اما این سادگی نباید بیش از حد باشد .

نورپردازی: وجود نور در آشپزخانه امری واجب به حساب می آید ، نور زیاد در فضا ،محیط را دلنشین تر میکند، اگر فضای آشپزخانه شما نور گیر نمی باشد توصیه میشود برای پنجره آشپزخانه خود از پرده هایی با تم روشن و نازک استفاده کنید تا نورکافی در فضا وجود داشته باشد.

با محیط اطراف آشپزخانه ارتباط برقرار نمایید. هیچ چیز به اندازه برقراری ارتباط با محیط اطراف آشپزخانه عملا آشپزخانه شما را بزرگتر نمی نماید. پس از برقراری ارتباط با محیط اطراف آشپزخانه غافل نشوید. شما می توانید با قرار دادن یک میز بار و یا استفاده از اپن  آشپزخانه به عنوان میز غذاخوری ارتباط را با محیط پیرامون آشپزخانه کوچک خود بر قرار نمایید.

طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
استفاده از جزیره در آشپزخانه