04
جولای

طراحی اتاق خواب

طراحی اتاق خواب:

(طراحی اتاق خواب)

خیلی از افراد بیشتر وقت خود را در مکانی مانند اتاق خواب سپری می کنند و این مکان را بهترین محیط برای تمرکز و آرامش خود می دانند.

تیم ما پیشنهاد های بسیار جذاب وزیبایی را برای طراحی دکوراسیوناتاق خواب شما دارد.

افراد زیادی از متراژ کوچک اتاق خواب خود راضی نیستند و فکر میکنند که برای متراژ های کوچک نمی توان طراحی های زیبایی کرد ، اما قابل ذکر است که اتاق خواب های کوچک می توانند منحصر به فرد تر از اتاق خواب های بزرگ باشند.

برای داشتن یک اتاق خواب زیبا باید نکات زیر را رعایت کنید:

رنگ: رنگ ها مهم ترین گزینه برای زیباییاتاق خواب شما هستند (طراحی اتاق خواب)

روشن و خنثی : اگر اتاق خواب کوچکی دارید رنگ های روشن به شما کمک خواهد کرد که فضایاتاق خواب خود را بزرگتر نشان دهید البته این نوع رنگ ها برای اتاق خواب هایی با پنجره کوچک نیز بسیار مناسب هستند زیرا عدم وجود نور کافی دراتاق خواب می توانند فضای اتاق خواب را کوچکتر و دلگیر تر نشان دهد (طراحی اتاق خواب)

رنگ های روشن برای اتاق خواب های بزرگ نیز می تواند بسیار چشمگیر و زیبا باشد

تیره: این نوع رنگ ها به دلیل تیره بودن ممکن است فشار زیادی به چشم ها وارد کنند بنابرین پیشنهاد میشود از این رنگ ها برای تمامی دیوار های اتاق خواب استفاده نشود اگر تنها یک دیوار را به رنگ تیره اختصاص دهید و بقیه دیوارها را به رنگ های روشن و خنثی بی شک اتاقی خاص و منحصر به فرد خواهید داشت. (طراحی اتاق خواب)

سرد: رنگ آبی تداعی کننده ی آرامش ، آب ، دریا در ذهن فرد است بنابراین بیشتر از خواب میتواند باعث آرامش و کاهش استرس برای فرد باشد رنگ سبز نیز همین احساس را در فرد ایجاد می کنند . (طراحی اتاق خواب)

اما گاهی اوقات به کار بردن تنهای رنگ های سرد ممکن است بعد ها برای افراد خسته کننده و کسل کننده باشد که بهترین گزینه برای رفع چنین احساسی استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های سرد پیشنهاد می شود.

گرم: رنگ های گرمی مانند نارنجی ،زرد،قرمز باعث ایجاد شور و هیجان زیاد در فرد میشود اما قابل ذکر است که رنگ نارنجی گرما و شوق را ایجاد مکند و رنگ های زرد و قرمز علاوه بر ایجاد گرما چشم ها را نیز خسته میکنند ، توصیه میشود دراتاق خواب خود از استفاده بیش اندازه این نوع رنگ ها خودداری کنید . (طراحی اتاق خواب)

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دھيم ؟

♦در فضای اتاق خواب خود از کمدھای آینه دار استفاده کنيد، با این کار اتاق بزرگتر به نظر خواهد رسید

♦برای انعکاس منظره بيرون و نور طبیعی، آینه را درست مقابل پنجره قرار دھيد

♦آینه انعکاس و جلوه نور را مضاعف می کند، پس برای روشنایی بيشتر از جلوه آن به خوبی استفاده کنيد

♦سعی کنيد از رنگ ھای روشن برای فضای اتاق خواب استفاده کنيد، چون این رنگ ھا فضای اتاق را بزرگتر نشان می دھند

♦برای اتاق خواب، کاغذ دیواری با طرح و نقش ظریف انتخاب کنيد

♦اتاق را با موکت طرح ساده کفپوش نمایيد

♦وسایل خود را با ھماھنگی بچينيد تا اتاق خيلی شلوغ نشود

♦از انتخاب رنگ ھای تندی مثل نارنجی و قرمز تند خودداری کنيد، چون این رنگ ھا دیوارھا را به ظاھر به ھم نزدیک می کنند و فضای اتاق را کوچک می نمایند. رنگ ھای روشن و شادی مثل آبی کمرنگ و سبز روشن، فضا را بزرگتر نشان می دھند

نور:

نوراتاق خواب شما میتواند در انتخاب رنگ و وسایل اتاق شما کمک کند  وشما می توانید  با توجه به شدت نور اتاق خود و رنگ نور اتاق وسایل مورد نظر خود را انتخاب کنید

اگر پنجره اتاق شما رو به شمال است نوری که وارد اتاق خواب شما میشود نوری سرد و تمیز است به همین دلیل شما میتوانید از رنگ های گرم تری برای فضای اتاق خود استفاده کنید.

اگر پنجره اتاق خواب شما رو به جنوب است پس باید بدانید که نور جنوبی زرد و مستقیم است و شما میتوانید از رنگ های روشن و خنثی برای فضای اتاق خود استفاده کنید.

تخت خواب: بزرگترین وسیله در اتاق خواب شما تخت خواب شما می باشد که شاید توجه بیشتری را نسبت به وسایل دیگر در اتاق خواب شما ایجاد میکند.

اگر شما ا برای دیوار اتاق خود از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده میکنید پیشنهاد میشود از تخت خواب های ساده تری استفاده کنید