17
مارس

طراحی اتاق نشیمن با کاغذ دیواری در سال ۲۰۲۰

از مهمترین روندهای طراحی اتاق نشیمن با کاغذ دیواری در سال 2020 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی اتاق نشیمن با کاغذ دیواری خاکستری :

این نوع طراحی به وسیله کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن، علاوه بر اینکه طیف سنگین و جسوانه رنگ خاکستری را به نمایش می گذارد، ظرافت و زیبایی نیز به اتاق می بخشد.

طراحی اتاق نشیمنطراحی اتاق نشیمن با کاغذ دیواری سفید :

استفاده از کاغذ دیواری های سفید درخشش خاصی به اتاق می دهد و چنانچه اتاق دارای تعدادی پنجره باشد، کاغذ دیواری سفید نور را داخل کل اتاق منعکس می کند. اگر بخواهید کمی ظرافت در طراحی اتاق به خرج دهید، می توانید قسمتی از اتاق را با کاغذ دیواری سفید بپوشانید و قسمت دیگر را با کاغذ دیواری متنوع تر و یا رنگ های تیره طراحی کنید. در این صورت ترکیب سفید و یک رنگ دیگر، هارمونی جالبی به نمایش می گذارد.

طراحی اتاق نشیمنکاغذ دیواری بژ در اتاق نشیمن:

این نوع کاغذ دیواری ها انرژی مثبت و احساس سرزنده بودن به فضای اتاق می دهند. مطابق با یک قاعده طراحی، استفاده از سایه های بژ در کنار مبلمان و پرده های روشن نشیمن،  باعث تشکیل دکوراسیونی فوق العاده شیک می شود.

در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید دیوارهای اتاق نشیمن را به یکی از سه روش ذکر شده با کاغذ دیواری طراحی کنید و یا اینکه می خواهید از کاغذ دیواری های جدیدتر استفاده کنید، توصیه می کنیم از ترکیب رنگ‌ها و کاغذ دیواری های صورتی، خاکستری، سفید، زرد کمرنگ و… غافل نشوید. در صورتی که بخواهید فضای نشیمن را کاملا دنج و بزرگ نشان دهید، استفاده از کاغذ دیواری های فیروزه ای و آبی کم رنگ می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

طراحان داخلی در مورد چگونگی انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق نشیمن، چند معیار زیر را به عنوان معیارهای مهم طراحی دکوراسیون به وسیله کاغذ دیواری ذکر می کنند:

– کاغذ دیواری انتخاب شده توسط شما، علاوه بر زیبایی شناسی باید از کیفیت، جنس و طراحی مناسب نیز برخوردار باشد.

– در حالت ایده آل، اگر کاغذ دیواری از مواد با کیفیت و سازگار با محیط زیست ساخته شده باشد، تمیز کردن و نحوه زدودن گرد و غبار از آن، سریع و راحت خواهد بود.

– در اتاق های نشیمنی که نور دهی مناسب دارند، استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ های روشن می تواند زیبایی دکوراسیون را افزایش دهد. در چنین مواردی، بهتر است استفاده از کاغذ دیواری های غیر بافته شده را به سبک وینیل ترجیح دهید.

طراحی اتاق نشیمن– کاغذ دیواری نه تنها باید با سبک داخلی مطابقت داشته باشد، بلکه باید به گونه ای باشد که شما و اعضای خانواده طرح و رنگ آن را دوست داشته باشید؛ در این صورت است که احساس راحتی در اتاق خواهید داشت.

– بهترین عامل برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن، میزان نوردهی اتاق است. اگر اتاق نشیمن شما پنجره هایی رو به آفتاب دارد و شما نیز روشنایی بیش از حد اتاق را دوست ندارید، مناسب است از رنگ های نسبتا تیره استفاده کنید تا تیرگی بیش از اندازه دکوراسیون با نوری که از پنجره تابیده می شود، جبران شود.

– به یاد داشته باشید که به طور کلی رنگ کاغذ دیواری بر فضای بصری اتاق تأثیر می گذارد. این به این معنی است که کاغذ دیواری هایی با رنگ های تیره، فضای اتاق را کوچک تر و باریک تر نشان می دهند و از طرف دیگر کاغذ دیواری های روشن، موجب بزرگ دیده شدن اتاق می شوند.