۱۷
تیر

طراحی اتاق پذیرایی

طراحی اتاق پذیرایی:

(طراحی اتاق پذیرایی)

اتاق پذیرایی مکانی است برای سرو غذا و پذیرایی از مهمانان و حتی اعضای خانواده دانستن نحوه طراحی این اتاق می تواند کمک کند تا فضای دلنشین و آرامش بخشی را برای مهمانان خود فراهم کنید.

(طراحی اتاق پذیرایی)

راه های مختلفی برای با طراوت کردن اتاق پذیرایی است ، ساده ترین راه برای ایجاد فضای دلنشین استفاده از روکش  های رنگی است، بر خلاف تصور حتی رنگ سفید نیز می تواند خاص و زیبا باشد. اگر شما به دنبال ساختار بزرگتر هستید می توانید از تکنیک های معماری استفاده کنید برای مثال میتوانید با قرار دادن شومینه در اتاق پذیرایی فضای مطبوعی را ایجاد کنید.

توجه داشته باشید روشنایی خوب برای یک اتاق پذیرایی امری حیاتی است.توصیه می شود که سعی نکنید پنجره های اتاق پذیرایی خود را با پرده  های بسیار کلفت بپوشانید و اگر این کار را کردید سعی کنید در اتاق خود از لامپ های جانبی به اندازه کافی استفاده کنید تا فضای اتاق کاملا روشن باشد.

اگر اتاق پذیرایی منزل شما به اتاق نشیمن متصل است پیشنهاد می شود برای اتاق نشیمن و پذیرایی خود از تم های رنگی یکسانی انتخاب کنید زیرا  تفاوت رنگی زیاد چشم ها را خسته و باعث ایجاد سردرگمی در افراد میشوند.

شما باید به ابعاد اتاق پذبرایی خود توجه داشته باشید و از تمامی فضای اتاق خود حداکثر استفاده را بکنید اما نباید باعث شلوغی اتاق پذیرایی شوید.

اگر فضای اتاق پذیرایی شما به اندازه کافی بزرگ است می توانید از میز ناهارخوری بزرگتری استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که ابعاد و شکل میز ناهار خوری شما باید مشابه با اتاق پذیرایی شما طراحی شود.

اگر از رنگ های روشن برای فضای اتاق پذیرایی خود استفاده کرده اید میتوانید با نصب تابلو های رنگی به دیوار اتاق و یا قرار دادن وسایل دکوری با رنگ های گرم تر و یا متضاد با رنگ فضای اتاق استفاده کنید تا بتوانید محیطی دلنشین تر را در منزل خود ایجاد کنید.

طراحی اتاق پذیرایی

طراحی اتاق پذیرایی

طراحی اتاق پذیرایی

طراحی اتاق پذیرایی