۱۸
تیر

طراحی حمام

طراحی حمام  :

(طراحی حمام)

طراحی حمام مهم ترین بخش در منزل می باشد ،علاوه بر استفاده های زیادی که از حمام و دستشویی می شود قابل ذکر است که بیشترین آسیب مربوط به حمام و دستشویی است زیرا مرطوب بودن این مکان سبب ایجاد قارچ در دیواره های حمام می شود.

وجود تهویه مناسب و استفاده از وسایلی با جنس مناسب باعث جلوگیری از این رویداد می شود.

نکته طراحی حمام: هرگز سینک دستشویی را در کنار وان حمام خود قرار ندهید زیرا این کار سبب می شود رفت و آمد شما به داخل وان حمام سخت و دشوار باشد. سینک و توالت باید کنار یکدیگر قرار گیرند .

برای پوشاندن اطراف حمام خود از پرده و یا شیشه کشویی استفاده کنید تا محیط حمام همیشه تمیز باشد.

اگر دستشویی و حمام کوچکی دارید توصیه میشود از وسایل تزیینی و دکوری زیادی استفاده نکنید این کار نه تنها فضا را زیبا تر نمی کند بلکه فضا را کاملا شلوغ و نا مرتب جلوه میدهد ، شما می توانید برای تزییین حمام و دستشویی خود از وسایل سرویس بهداشتی مانند حوله، جای صابون،جای مسواک و…استفاده کنید این وسایل می توانند در رنگ های متنوع ومتناسب با رنگ کاشی های دیوار حمام و دستشویی شما باشند.

نورپردازی: (طراحی حمام)

از وجود نور کافی در حمام و دستشویی خود غافل نشوید، در بیشتر حمام و دستشویی ها نور کافی وجود ندارد بنابراین با انتخاب یک نور پردازی مناسب میتوانید فضای دستشویی و حمام خود را روشن تر جلوه دهید.

آینه را گسترش دهید: (طراحی حمام)

در فضاهای کوچک استفاده از یک آینه سرتاسری به جای یک آینه کوچک باعث می شود تا دو نفر بتوانند هم‌زمان استفاده کنند. در فضاهای کوچک از هر سانتی متر باید استفاده کرد.

 از طرح های بزرگ استفاده کنید: (طراحی حمام)

طرح های بزرگ همان‌طور که در عکس می بینید باعث فریب چشم می شوند و ظاهر حمام را بزرگ‌تر نشان می دهند

طراحی حمام احتیاج به حرفه و مهارت دارد،سعی کنید حمام خود را با سبک های مختلف طراحی کنید، لیستی از ایده های طراحی خود تهیه کنید که این ایده ها شامل چیز هایی مانند کف پوش، دوش ،وان وغیره است البته عملکرد و دوام این وسایل بسیار مهم است.

به این نکات توجه کنید

۱- بھترین گزینه برای کف پوش حمام، سراميک است. سراميک در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ بسيار متنوع است.

 ۲- از ميان انواع سراميک ھا، سراميک ھای شياردار از امنيت باتری برخوردار است و ميزان خطر ليز خوردن را تا حد زیادی کاھش می دھد.

 ۳- در حمام ھایی که کف شيب داری دارند، بھتر است از موزایيک ھایی با سایز کوچک استفاده کنيد تا ھم شيب کمتر به نظر برسد و ھم شکستگی و آسيب دیدگی در ميان موزایيک ھا به وجود نياید.

۴- استفاده از کف پوش بدون لعاب توصيه نمی شود چون پاک کردن این نوع کف پوش ھا کار بسيار سختی است. در عوض کف پوش ھای زبر بھترین گزینه ھستند.

 

نکته درباره تھویه حمام

۱- در بسياری از موارد اتفاق می افتد که افراد در حمام دچار خفگی شوند. در خانه ھای قدیمی آبگرمکن اغلب در حمام است و ھمين امر سبب نشت گاز و خفگی می شود

۲- محيط حمام محيطی مرطوب است و رطوبت با برای افرادی که دچار بيماری قلبی یا آسم ھستند، خطرناک است

۳- متاسفانه در برخی خانه ھا پنجره یا ھواکشی در حمام نصب نشده و اغلب پس از حمام، اعضای خانواده مجبورند در حمام را باز گذارند تا ھوای حمام عوض شود اما ھمين موضوع سبب ورود ھوای نامطبوع و مرطوب حمام به داخل فضای خانه می شود. برای از بين بردن بوھای نامطبوع و رطوبت در حمام بھتر است از پنجره یا ھواکش استفاده شود.

 

نکته درباره ایمنی حمام

۱- برق گرفتگی از جمله حوادثی است که اغلب در حمام رخ می دھد. تمامی وسایل برقی را پس از استفاده از پریز برق بکشيد و جمع کنيد. برای پریزھای حمام نيز باید از محافظ پریز استفاده کرد. تمامی سيم ھای برق درون حمام باید با روکش عایق پوشانده شوند، به طوری که ھيچ سيمی با آب تماس نداشته باشد.

۲- برای جلوگيری از سر خوردن در حمام، در اطراف وان از کف پوش ھای دویه حاوی تکس استفاده کنيد. این کف پوش ھا به وسيله تکس زیرین به کف حمام نصب می شود و یه بيرونی که دارای بافت ناھموار است ميزان سرخوردگی را کاھش می دھد. از پادری پلاستيکی نيز می توانيد برای کف حمام استفاده کنيد. نصب ميله ھایی به عنوان دستگيره روی دیواره ھای حمام نيز ایده خوبی است و می توانيد پيش از زمين خوردن با گرفتن آنھا تعادل خود را حفظ کنيد.

طراحی حمام

طراحی حمام

طراحی حمام

طراحی حمام

طراحی حمام