۱۹
تیر

طراحی ورودی منزل

طراحی ورودی منزل

(طراحی ورودی منزل)

ورودی ها یکی از مهمترین فضاهای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند، طراحی ورودی آپارتمان به عنوان اولین فضایی که کاربر با آن مواجه می شود باید حالت دعوت کننده داشته باشد تا بتواند تاثیر خوبی در بدو ورود برای کاربران داشته باشد. در فضای ورودی معمولا مبلمان و عناصر روتینی همچون جاکفشی و چوب رختی و… وجود دارد.

دکوراسیون راهرو ورودی می تواند بیانگر سلیقه و ذهنیت شما باشد بنابراین بهتر است برای طراحی دکوراسیون داخلی ورودی منزل خود کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید تا بتوانید فضای منزلتان را به محیطی دلباز و با نشاط تبدیل کنید.

رنگ‌ها و طراحی جذاب ورودی خانه می‌تواند نخستین غافلگیری و ایجادکننده حس خوب خانه صمیمی و زیبا باشد…

اگر می خواهید دکوراسیون ورودی منزل  شما شیک و بی نظیر باشد می توانید فرشی رنگارنگ و زیبا را در این بخش از منزل پهن کنید توجه داشته باشید که رنگ های موجود در فرش باید با سایر رنگ هایی که در دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اید مطابقت و همخوانی داشته باشد.

برای اینکه در هنگام وارد شدن به منزل حس خوبی داشته باشید بهتر است از گلدان های رنگارنگ در این بخش از خانه خود استفاده کنید گیاهان رنگارنگ و زیبا باعث ایجاد حس طراوت و شادابی در راهرو ورودی منزل می شوند و می توانند انرژی مثبت زیادی را به این بخش از منزل تزریق نمایند

برای ایجاد نمایی جذاب از درب خانه، علاوه بر پاکیزگی آن، در صورت وجود لکه و رنگ‌پریدگی، به‌وسیله پولیش، رنگ و اسپری‌های رنگی موجود در بازار می‌توانید ایرادات درب را برطرف کنید.

در اغلب درب‌های داخلی و آپارتمانی به دلیل عدم کارگزاری صحیح چهارچوب درب، گچ یا مصالح اطراف در اندکی ریزش دارد. این مشکل را می‌توانید با زدن رنگی مشابه مصالح مثلاً سفید یا کرم‌رنگ اصلاح کنید.

(طراحی ورودی منزل)

اگر تمایل دارید درب ظاهر متفاوتی با وضعیت سابق خود داشته باشد، می‌توانید دستگیره و یراق‌آلات آن را عوض کنید و یا اگر شیشه در ظاهر آن بکار رفته است، از تغییر شیشه‌ها و جایگزینی آن با شیشه‌های طرح دار، رنگی یا مصالح دیگر مانند پلکسی گلاس های رنگی استفاده کنید.

برای خانه‌های ویلایی که در خارج از فضای منزل، محیط امن یا چندان مناسبی برای قرار دادن وسایل در دسترس وجود ندارد، کاربرد دارد. البته در خانه‌های آپارتمانی که در بدو ورود فضای نسبتاً گشوده و پهنی وجود دارد، می‌توان از این ترکیب دکوراسیون بهره برد.

می‌توان دکور باز پایین را تبدیل به یک کمد برای قرار دادن کفش‌ها با طبقات متعدد نمود. دکور پایین به نحوی طراحی‌شده است که در عین کاربرد قرار دادن وسایل دم‌دستی یا کفش، به‌عنوان صندلی مانندی برای نشستن کاربرد داشته باشد.

یک طراحی ورودی مناسب برای خانه‌های ویلایی و آپارتمانی که علاوه بر پر کردن فضای خالی پشت در و پوشش دادن ایرادات معماری خانه، فضای بسیار مناسبی برای قرار دادن عملکردهای ضروری مانند جاکفشی و جارختی پشت در فراهم کرده است.

اگر درب خانه به سالن پذیرایی یا نشیمن خانه نزدیک است، بهتر است بخش جاکفشی را با کشوهای پوشیده طراحی کنید تا منظره کفش‌ها و احیاناً بوی نامناسب آن‌ها موجب آزار ساکنان نگردد.

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام طراحی دکوراسیون ورودی منزل باید مورد توجه قرار بگیرد  نورپردازی راهرو ورودی است که برای طراحی نورپردازی در این بخش از منزل می توانید از لوستر های سقفی با طرح فانتزی استفاده کنید. اگر تمایل دارید که از نورپردازی مدرن تری برای راهرو منزلتان استفاده نمایید، نورپردازی های هالوژنی و نقطه ای می توانند برای شما ایده مناسبی باشند

 

یک راهکار همیشگی: (طراحی ورودی منزل)

اگر در فضای ورودی خانه تان با مشکل کمبود جا مواجه نیستید یا اینکه در یکی از دیوارهای آن فرورفتگی ای با حداقل ۳۰ سانتی متر عرض وجود دارد، دیوار را به یک کمد دیواری سراسری (از کف تا سقف) اختصاص دهید.

این کمد دیواری دردار نه تنها می تواند جایی برای آویختن لباس های شما و اهل خانواده باشد بلکه بسیاری از لوازم و خرده ریزهای گوناگون و حتی کفش ها را نیز می توان در آن جای داد؛ در ضمن با قراردادن آینه روی یکی یا همه درهای کمد می توانید هم آینه موردنیاز در ورودی را فراهم کرده و هم فضا را بزرگ تر و پرنورتر کنید

 

طراحی ورودی منزل

 

طراحی ورودی منزل

طراحی ورودی منزل