۲۶
تیر

طراحی کافه تریا

طراحی کافه تریا

(طراحی کافه تریا)

کافه تریا محلی برای گذراندن اوقات جمعی همراه با صرف نوشیدنی و خوراکی میباشد. جایی که ممکن است ساعتها را در این مکان کنار هم باشیم ، پس لزوم داشتن دکوراسیون مناسب و آرامش بخش امری مهم است. گروه سامان سازه باتیس با داشتن تجربه ساخت دکوراسیون کافی شاپ و کافه تریا آماده طراحی و مدیریت پروژه های شما میباشد. در ادامه به بررسی تصاویر یکی از نمونه طرحهای کافه طراحی و ساخته شده توسط خانه دیزاین میپردازیم.

(طراحی کافه تریا)

از ویژگی های برجسته در طراحی داخلی این کافه تریا، استفاده از آجر به عنوان عنصر اصلی تزئینی می باشد. استفاده از این متریال سنتی موجود در پکن، به عنوان ارتباط فرهنگی ایتالیایی و چینی به شمار می رود. طراحی به گونه ای می باشد که، آجرهای خاکستری و سفید به شکل اریب و زیگزاگ کار شده اند، همچنین به طور رندوم از آجرهای رنگی نیز در آن میان استفاده شده است و روی آنها محل قرار گیری بطری های نوشیدنی می باشد که جلوه خاصی نیز به فضا می دهد. همچنین از دو لوستر به شکل صورت های فلکی هندسی استفاده شده است و سقف در زمان تاریکی شب، چون ستاره روشن می شود.

به طور کلی این فضای انعطاف پذیر، دارای سه بخش منعکس کننده برای مشتریان در طول روز می باشد که اعم از: فضایی برای صبحانه در صبح، یک جای دنج برای ناهار، و یک بخش مخصوص نوشیدنی شب می باشد.

معمولا برای دکوراسیون کافه تریا و کافی شاپ معمولا از تم رنگی تیره استفاده میشود اما در برخی موارد میتوان از تنالیته رنگ روشن نیز استفاده کرد. این رنگها باعث بزرگتر شدن و صمیمی تر نشان دادن فضا میشود. بیشتر کافه از رنگهای قهوه ای و سبز قهوه و کرم قهوه ای سیر استفاده میکنند. ترکیب آنها با فلز  یا رنگهای دبگر هارمونی جالبی ایجاد میکند.

(طراحی کافه تریا)

طراحی کافه تریا توسط استودیوی طراحی داخلی Roni Keren انجام شده است. طراحان با الهام از ساختار و شکل گیاهان مبلمان و عناصر داخل را طراحی کرده اند و بدین ترتیب طبیعت را به داخل آورده اند. در این کافه به کمک برش CNC نقوشی با الهام از برگ گیاهان بر روی پانلهای دیواری ایجاد شده است. علاوه بر این طراحی فضاها شبیه به آلاچیق باعث دنج شدن آن شده است.

برای نشیمن های صندلی ها و مبلمان کافی شاپ تان سعی کنید کوسن ها یا بالشتک هایی کوچک درست کنید تا مشتریان تان راحتی بیشتری داشته باشند، مطمئن باشید با این کار مشتریانتان زمان بیشتری را در کافی شاپ شما صرف می کنند بدون آن که خسته شوند.

کافی شاپ ها در واقع جایی برای دورهم نشینی و تبادلات اجتماعی است که همراه با سرو نوشیدنی و خوراکی های سبک همراه است. یکی از نکات مهم و جذاب دردیزاین و ساخت رستوران ها و کافی شاپ ها, خلاقیت و نوآوری می باشد. این گونه کافی شاپ ها مشتری بیشتری به خود جذب می کنند. همچنین معماری امروزه معماری کافی شاپ ها نسبت به گذشته تغییر کرده است و صاحبان کافی شاپ ها سعی می کنند با معماری متفاوت و منحصر به فرد به جذب مشتری بیشتر بپردازند. به علاوه تزیین و زیباسازی فضای کافی شاپ ها باعث می شود محیط کافی شاپ برای افراد دلچسب تر باشد. تصاویر زیر نمونه هایی از جدیدترین دکوراسیون کافی شاپ را نشان می دهد.

از ویژگی های برجسته درطراحی کافه تریا، استفاده از آجر به عنوان عنصر اصلی تزئینی می باشد. استفاده از این متریال سنتی موجود در پکن، به عنوان ارتباط فرهنگی ایتالیایی و چینی به شمار می رود

سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ های تان از یک عنصر تریینی شاخص استفاده کنید تا مشتریانتان همیشه کافه شما را با آن به یاد بیاورند، عنصری مانند یک لوستر جذاب و گیرا یا یک گلدان قدیمی گرانبها یا حتی یک تابلو بسیار نفیس. هر چیزی که با فضای داخلی کافه شما هماهنگی بیشتری دشته باشد.

این عناصر تزییینی شاخصی که در قسمت قبلی از آن ها صحبت کردیم می تواند یک کتابخانه متفاوت و هماهنگ با حال و هوای کافی شاپ باشد، کتابخانه ای به شکل فنجان های قهوه ای که استفاده می کنید و با رنگ هایی زیبا که چشم هر کسی را به خود خیره کند و او را مجاب کند که حتی برای خواندن عنوان کتاب ها هم که شده به آن مراجعه کند، درست کردن این کتابخانه ها بسیار ساده است، فقط کافی است تا سری به مفازه نجاری محله تان بزنید و از او کمک بخواهید

تعدادی شاخه درخت خشکیده که به شکل یک درخت در گوشه آشپزخانه کافه تان در آمده است هم می تواند ایده خوبی باشد برای نگه داری از ماگ ها، این درخت زیبا می تواند تبدیل به المانی منحصر به فرد در کافه شما شود، حتی می تواند از آن به عنوان قفسه ای برای ماگ هایی که قصد فروش آن ها را دارید استفاده کنید. ایده کم خرج اما متفاوت برای طراحی دکوراسیون داخلی.

حتما حتما در فضای کافی شاپ تان گوشه ای دنج که با مبلمان های راحتی مانند کاناپه ها و کوسن های زیاد تزیین شده است داشته باشید، این فضاها افراد زیادی را به خود جذب می کنند و باعث می شوند هر کسی برای قرارهای دوستانه و صمیمی اش کافی شاپ شما را انتخاب کند

 

طراحی کافه تریا