۲۶
تیر

غرفه سازی با بهره گیری از شیوه های جدید طراحی غرفه در سال ۲۰۱۸

غرفه سازی : از ایده های خلاقانه در غرفه سازی الهام بگیرید. بهره گیری از شیوه های جدید طراحی دکوراسیون، می تواند فضای زیبایی را برای غرفه ها به ارمغان آورد. اکنون به بررسی چند نکته در این زمینه می پردازیم :

غرفه سازی

١- پیام خود را بدون عوامل مزاحمت آمیز به اشتراک بگذراید : ایستگاه های نمایشی

برای نمایش ویدیوهای مختص به غرفه خود، می توانید از نمایشگرهای اختصاصی استفاده کنید. استفاده از صفحات نمایش منحنی، علاوه بر جلب توجه بیشتر، گستره دید بیشتری را نیز ایجاد می کند. باید این حس در بازدید کننده القا شود که هر لحظه از ویدیو مفید است و باید به آن توجه شود. در نتیجه از جالب و مفید بودن پیام خود اطمینان حاصل نمایید.

٢- ایجاد راه آسان برای خرید : طراحی اتاق جلسه

ایجاد یک فضا برای اتاق جلسه در غرفه، یک راه عالی برای جلب توجه است. این شیوه به بازدید کننده این فرصت را می دهد تا در فضایی خصوصی، با غرفه دار تعامل داشته باشد. انتقال پیام غرفه دار، در فضای پر ازدحام نمایشگاه به خوبی صورت نمی پذیرد. از آنجا که خرید یک تصمیم عاطفی محسوب می شود، می توان شرایطی مناسب جهت تصمیم گیری بازدید کننده ایجاد کرد. باید از فضایی مناسب برای طراحی و ساخت اتاق جلسه استفاده کرد.

این فرصت را ایجاد کنید تا بازدید کنندگان برای ملاقات با غرفه دار شما، به اتاق جلسه مراجعه کند. اگر فردی قدرت تصمیم گیری برای خرید ندارد، به او اجازه دهید تا از اتاق جلسه با افراد مورد اعتماد خود تماس بگیرد. همچنین می توانید از سایر تکنولوژی های جدید استفاده کنید و تنها به تلفن تکیه نکنید.

٣- ایجاد فضاهای متفاوت با استفاده از ظروف مختلف

یک غرفه عالی، ترکیبی از چند ردیف صندلی، طناب و یک فرش قرمز برای عبور جمعیت است. می توتن به وسیله یک کانتینر بلا استفاده، یک غرفه زیبا ساخت. با اصلاح بخش های داخلی کانتینر و تزئین دیوارهای آن، می توان یک فروشگاه، باشگاه و یا حتی یک انبار ساخت. هر بخش می تواند یک تم سرگرم کننده برای بازدید کنندگان محسوب شود. برای مثال می توان فرش قرمز را در اطراف غرفه استفاده کرد. استفاده از این فرش، می تواند حس منحصر به فردی را در میان افراد ایجاد کند و باعث جذب آنها شود.

استفاده از تعدادی فانوس در نورپردازی غرفه، می تواند حس جذابی را در افراد ایجاد کند. همچنین می توان از عکس های سه بعدی در غرفه سازی استفاده کرد. هر بازدید کننده می تواند با به اشتراک گذاشتن عکس هایی از فضای غرفه، باعث افزایش بازدید شود.

٤- اشتیاق بازدید کنندگان برای اقامت دراز مدت : احداث پارک های تفریحی

برخی از شرکت کنندگان وقت زیادی برای بازدید ندارند. ایجاد یک فضای تفریحی نظیر پارک در غرفه، می تواند به لذت بردن افراد بازدید کننده کمک کند. این فضا آرامش زیادی را ایجاد کرده و باعث جذب افراد بیشتری می شود. مردم از چیزهای رایگان استقبال می کنند. استفاده رایگان از پارک غرفه شما، می تواند یک تجربه خوشایند برای بازدید کنندگان محسوب شود. همچنین این مکان، فضای خوبی برای عکس گرفتن است. ثبت عکس و به اشتراک گذاری آنها، می تواند باعث افزایش بازدید کننده شود. نام تجاری خود را به اشکال مختلف در این فضای تفریحی قرار دهید تا با اشتراک گذاری عکس ها، برند شما معروف شود.

غرفه سازی

٥- ایجاد یک طرح ایده آل برای نام تجاری خود

یک غرفه سازی نمایشگاهی صحیح باید پیامی مناسب را به بازدید کنندگان منتقل کند. محصولات عرضه شده خود را به بازدید کننده معرفی کرده و از طریق یک مسیر مناسب، او را به سمت خرید هدایت کند. غرفه پیام خود را بیان می کند. این پیام به خارج از فضای نمایشگاه نیز منتقل می شود. در نتیجه از محصول خود ایده بگیرید و آن را به یک نماد تبدیل کنید. از یک موضوع خاص برای ایجاد هشتگ اختصاصی در فضای مجازی استفاده کنید. با یک راه کار ساده، افراد را برای اطلاع بیشتر از برند خود کنجکاو کنید.

٦- استفاده از شخصیت های الهام بخش و هنرهای نمایشی زنده

این شیوه نمونه ای دیگر از استفاده از فضای باز است که جلوه بیشتری دارد. در این شیوه می توان توجه افراد را از فاصله دور نیز جلب نمود. جایگزین نمودن یک دیوار سبز، سالم و جذاب به جای دیوار سنتی یک هنر است. این راهکار طبیعی علاوه زیبا نمودن فضای غرفه، هوای غرفه را نیز مطبوع می کند. برای ساخت دیوار سبز، باید از گیاهان طبیعی و تازه استفاده کنید. مراقبت و حمل صحیح گلدان ها، از جمله موارد مهم محسوب می گردد.

٧- چالش سبز در غرفه سازی

در چند سال گذشته به دلایلی کمتر از غرفه سازی طبیعی و سبز استفاده شده است. غرفه های نمایشگاهی، مجموعه ای از تاسیسات بی روح هستند. غرفه داران پس از پایان نمایشگاه، تاسیسات خود را می برند. برخی شرکت ها، غرفه سازی نمایشگاهی را به وسیله مواد پایدار و قابل استفاده مجدد انجام می دهند. چرا غرفه های سبز جذاب تر هستند؟ زیرا از نظر بصری، زیبایی بیشتری دارند و قابل استفاده مجدد هستند. حمل و نقل و نصب تجهیزات غرفه سازی هزینه هایی را در پی دارد. بسیاری از شرکت ها از مواد سبک و قابل حمل، نظیر کارتن و مواد بازیافتی در غرفه سازی خود استفاده می کنند. این شیوه هزینه کمتری در پی دارد.

این مقاله را هم مطالعه کنید

٨- صرفه جویی در هزینه و استفاده مجدد از مواد : از فروشگاه تا دفتر

چه کسی می گوید که شما باید اجزای غرفه خود را از یک غرفه ساز تهیه کنید؟ ممکن است که برخی از قطعات و لوازم دفتر شما، جالب و سرگرم کننده باشد. این قطعات را با استفاده از شیوه های خلاقانه، برای غرفه سازی آماده کنید. دفاتر امروزی پر از لوازم جدید و غیر سنتی است. با استفاده از آنچه دارید، جلوه ای جدید به غرفه خود ببخشید. شما می توانید محصول خود را با شیوه های جدید به نمایش بگذارید. برای مثال قسمتی از محصول را برای بازدید عموم آماده کنید. اگر این بخش از محصول تست نشده است، آن را برای نمایش عادی در قسمتی از دکوراسیون غرفه قرار دهید.

٩- با یک پیام قوی، بازاریابی انجام دهید

نور پردازی خلاقانه، جذاب است. این امر می تواند غرفه شما را در نمایشگاه منحصر به فرد کند. روشنایی می تواند نوعی بازاریابی محسوب شود. یک غرفه با نورپردازی مدرن، شکل متفاوتی خواهد داشت. روشنایی و نور می تواند غرفه را به دنیایی دیگر منتقل کند که این امر جالب است. روشنایی و صدا را به صورت یک نمایش کوتاه در هر ساعت تنظیم کنید. میزان نور باید در برخی ساعات کم شود.

غرفه سازی

١٠- جلب توجه با استفاده از اشکال عجیب در غرفه سازی

اغلب دیوارها و پس زمینه های غرفه ها مربع شکل و یکنواخت هستند. شما می توانید از یک نقاشی زیبا و یا اشکال عجیب و نو در طراحی دیوارهای غرفه استفاده کنید. برای مثال شکل یک برگ و جعبه های میوه می توان نشان دهنده محصولات ارائه شده در یک غرفه باشد. هر بازدید کننده می تواند بر اساس طرح های دیواری، تا حدودی با نوع غرفه آشنا شود. به یاد داشته باشید که اگر غرفه شما ارائه دهنده مواد غذایی است، نمایش آن باعث خواهد شد تا مردم تمایل به چشیدن آن داشته باشند.