۲۰
تیر

غرفه های تجاری موفق  و غرفه سازی برای شرکت در نمایشگاه چگونه انجام می شود؟

غرفه های تجاری موفق  و غرفه سازی برای شرکت در نمایشگاه چگونه انجام می شود؟ ما از متخصصین با تجربه صنعت پرس و جو کردیم و لیستی از راهنمایی ها و استراتژی های برتر کسب و کار را در این مقاله جمع آوری کردیم.

غرفه

در اینجا ۱۵ ترفند را به شما معرفی می کنیم:

۷- یک کار نمادین انجام دهید

اگر شما نمی توانید پیشنهاد کسب و کار خود را در یک روش تعاملی نمایش دهید، بهتره یک کار نمادین انجام دهید. به عنوان مثال، منابع آب آشامیدنی و پاکیزه را برای روستاهای دور افتاده در کشورهای در حال توسعه که تامین آب پایدار ندارند، ایجاد کنید. آب رایگان تجربه ای را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد می کند تا با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند.

۸- بهترین مدیران فروش را در غرفه خود بکار بگیرید.

بهترین افراد را در غرفه خود برای فروش بگذارید و آن را به یک رقابت سرگرم کننده تبدیل کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان نمایشگاه قبل از کنفرانس به خوبی آموزش دیده اند. و مطمئن شوید همه آنها از استراتژی شرکت شما آگاه هستند و چگونه از منابع موجود استفاده کنند.

در نهایت، مردم به عنوان یک نماینده بزرگ از نام تجاری شما هستند. در نتیجه، شما برنده چیزی بهتر شده اید.

۹- مشتریان قبلی خود را به نمایشگاه ببرید

خیلی راحت است فردی را که قبلا از شما خریداری کرده است به نمایشگاه دعوت کنید و باعث شوید دوباره از محصولات شما خریداری کند. اگر بهترین مشتریان شما در نمایشگاه شرکت نمی کنند، بهتر است برای آنها بلیط نمایشگاه را تهیه کنید.

بهترین راه برای جلب مشتریان خود این است که آنها را به یکی از رویدادهای مهم صنعتی دعوت کنید. اینکار شما باعث بازده سرمایه گذاری خودکار در کسب و کار شما می شود.

۱۰- اندازه گیری ROI

تنها راه شناختن اینکه آیا چیزی درست کار می کند یا نه این است که آن را مورد آزمایش قرار دهید. تنها راه بدست آوردن اینکه آیا آزمایش انجام شده است صحیح است این است که اندازه گیری آن درست باشد.

آزمایش به شما نشان می دهد که چگونه می توانید به موفقیت برسید. برای آزمایش شما باید روش هایی برای اندازه گیری تکنیک های بازاریابی و اثربخشی آنها را پیدا کنید. همچنین شما باید تعصبات و نابرابری هایی که می تواند اطلاعات را خراب کند در نظر نگیرید.

اگر شما بازگشت سرمایه خود را اندازه گیری نمی کنید، در نتیجه متوجه نمی شوید که چه کاری انجام می دهید. در نتیجه اگر اینکار را انجام ندهید، در رویداد بعدی که در آن شرکت می کنید، ریسک می کنید.

۱۱- کارمندان علاقمند و عاشق را بکار بگیرید.

بهترین راه برای ایجاد علاقه شرکت کنندگان به محصولات خود چیست؟

کارکنان خود را در غرفه برای فروش محصولات نگذارید، مگر اینکه بدانید آنها علاقه مند اینکار هستند. با انجام اینکار شما می توانید مشتریان بیشتری راجذب کنید، و از دست رفتن شرکت کنندگان جلوگیری کنید. شرکت کنندگان در مورد شرکت شما سوال می پرسند و شما باید با صبر و حوصله به آنها پاسخ دهید.

۱۲- مهمان نواز باشید

شما می توانید به صورت های مختلف به بازدیدکنندگان غرفه خود خوش آمد بگویید. این کار را می توانید با داشتن قهوه، چای، صندلی راحت و کیک های تازه پخته شده انجام دهید.

نمایشگاه خود همانند خانه خود بدانید و از شرکت کنندگان پذیرایی کنید. یکی از اولین چیزهایی که اشخاص با آمدن به خانه شما متوجه می شوند بوی عطر است. یک عطر مانند کیک ها دلپذیرند و باعث ایجاد احساس خوشحالی در مردم می شود.

۱۳- شروع اولیه

فیل زاملووت، رئیس بخش نمایشگاه مترو می گوید: کسانی که فرایند آماده سازی را در اوایل تجارت خود نشان می دهند، بیشترین موفقیت را دارند.

“چیزهایی مانند رزرو فضا، طراحی غرفه تجاری، ساخت غرفه، جزئیات در مورد نحوه حمل و نصب و غیره، وقتی همه اینها به برنامه شما اضافه شود، باعث صرف زمان زیادی برای راه اندازی یک غرفه می شود. کسانی که آن را سریع انجام می دهند تجربه خوبی در نمایش دارند.”

اینگونه درباره اش فکر کنید:

شما نمیخواهید تمام جزئیات کوچک را قبل از نمایشگاه نشان دهید، در زمانی که باید از نظر ذهنی آماده باشید. در نتیجه باید موارد کوچک را سریع انجام دهید تا بتوانید بیشتر تمرکز کنید.

۱۴- یاد بگیرید قبل از اینکه رهبری کنید

به دلیل سرمایه گذاری بزرگی که برای حضور در نمایشگاه های تجاری نیاز است، غرفه داران تازه کار تمایل دارند تا ۱۰۰% وقت خود را به غرفه خود اختصاص دهند. قبل از اینکه بتوانید به یک رهبر در نمایشگاه تبدیل شوید، باید از کسانی که تجربه کافی در این زمینه را دارند یاد بگیرید.

بهترین ها در اطراف شما هستند. برای افزایش تجربه خود بهتر است از سایر غرفه داران در نمایشگاه، یاد بگیرید. مهم نیست که چقدر آمادگی شرکت در نمایشگاه را دارید، زیرا غرفه داران با تجربه می توانند بیشترین کمک را به شما بکنند و چیزهای تازه ای به شما یاد بدهند.

۱۵- پیگیری سریع کنید

بعد از تمام شدن نمایشگاه بهتر است سریع با بازدیدکنندگان خود تماس بگیرید. اینکار هر چه بیشتر طول بکشد، دیگران شما را فراموش می کنند که چه کسی بودید و چه چیزی گفتید.

مردم در نمایشگاه های تجاری بسیار متمرکز هستند. همانطور که می خواهید باور کنید که شما متفاوت بودید، باید پس از نمایش، نام و محصول هر کس را به خاطر بسپارید.

نگران نباشید خریداران خیلی سریع با شما تماس می گیرند. به طور معمول یک روز پس از نمایش به انتظار بایستید و صبر کنید. با انتظار طولانی به طور حتم ارتباط شما با مشتریان برقرار خواهد شد.