14
جولای

نکاتی برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی (قسمت دوم)

در مقاله قبلی 7 نکته در انتخاب رنگ دکوراسیون را مطالعه کردید در این مقاله 8 نکته دیگر برای شما فراهم کردیم.

8- از رنگ های تاریخی الهام بگیرید.

رنگ های تاریخی که امروزه در دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شوند، توسط بسیاری از رهبران صنعت رنگ ارائه شده است. شما می توانید از طرح های رنگی دوره های قبل مانند طرح رنگ Craftsman استفاده کنید؛ البته استفاده از این طرح رنگ تنها به جهت علاقه شماست و به این معنا نیست که باید دکوراسیون را نیز به سبک Craftsman تزئین کنید. از این مجموعه ها به عنوان  رنگ های الهام بخش استفاده کنید و آنها را به سبک تزئیناتی خود اضافه کنید.

رنگ دکوراسیون

9- سایه روشن یا تیره را امتحان کنید

گاهی اوقات همه چیزهایی که برای طراحی دکوراسیون نیاز دارید، در پیدا کردن رنگ مناسب برای طراحی داخلی خلاصه می شود. قبل از اینکه انتخاب رنگ را به سرعت و بدون وقفه انجام دهید، منطقی است که یک سایه روشن تر یا تیره تر از همان رنگ را برای فضای منزل در نظر بگیرید. بسیاری از رنگ های طراحی دکوراسیون، طیف های روشن تر یا تیره تر از خود دارند. شما همچنین می توانید از فروشگاه های رنگ دکوراسیون بخواهید سایه های روشن یا تیره رنگ ها را در اختیارتان بگذارند.

رنگ دکوراسیون

10- نحوه آشنایی با چگونگی استفاده از رنگ ها برای یافتن رنگ مناسب

در هنگام انتخاب رنگ های داخلی، قطعا از آشنایی با رنگ های گوناگون شگفت زده خواهید شد. در توضیح باید بگوییم در طراحی داخلی مانند تصویر، برخی رنگ ها به عنوان پایه کار در زیر رنگ اصلی قرار داده می شود. یک راه دقیق و مناسب برای عالی نشان دادن ظاهر منزل این است که رنگ مناسب و مورد پسند خود را انتخاب کنید. سطوح دیگری از اشیاء در اتاق و منزل شما که با رنگ مناسب رنگ آمیزی شده باشد، می تواند موجب انعکاس درخشندگی رنگ باشد.

رنگ دکوراسیون

11- قبل از خرید، تزئینات خانه خود را انجام بشناسید.

انتخاب رنگ داخلی مناسب برای منزل بسیار اهمیت دارد. قبل از رفتن به فروشگاه رنگ جهت انتخاب رنگ دکور، می توانید به جمع آوری نمونه های رنگ، نمونه های پارچه و نیز خواندن کاتالوگ ها و مجلات مشغول شوید. این کار باعث می شود که شما از گرفتن رنگ های غیر ضروری که مورد استفاده نیستند، جلوگیری کنید. سخت ترین قسمت انتخاب رنگ برای منزل، داشتن گزینه های بسیار زیاد است که کاملا وقتتان را می گیرد. هنگامی که انتخاب رنگ را محدود می کنید، به راحتی می توانید انتخاب کنید. گذراندن این مرحله برای یافتن رنگ مناسب، بسیار مهم است.

رنگ دکوراسیون

12- قبل از هر چیزی سعی کنید رنگ را انتخاب کنید

این روش یک قانون ساده در طراحی داخلی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. همیشه در اولین گام، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. از افرادی نباشید که قوطی های رنگ مختلفی در اختیار دارند، اما نمی دانند کدام یک را برای رنگ آمیزی استفاده کنند. به خاطر داشته باشید نمونه برداری رنگ، مهم ترین گام در یافتن رنگ های مناسب برای خانه شما است.

13- چگونه رنگ در سرتاسر خانه جریان پیدا می کند؟

اگر یک خانه کوچک را تزئین کنید، رنگ ها در سراسر اتاق می توانند باعث شوند تا فضا بزرگ تر دیده شوند. جریان یافتن رنگ در خانه شما علاوه بر توهم فضای بزرگ، می تواند موجب آرامش و آسایش شود. روش شگفت انگیز انتخاب رنگ های خنثی برای دکوراسیون می تواند به عنوان رنگ طراحی داخلی مناسب باشد. هر اتاق منزل می تواند رنگ های خاص خود را داشته باشد. شما می توانید از رنگ های گوناگون در اندازه ها و مقادیر مختلف برای هر اتاق استفاده کنید. می توانید کف تمامی اتاق ها را شیبه به هم با یک رنگ رنگ آمیزی کنید و برای سطوح دیگر تفاوت قائل شوید.

14- از یک مشاور کمک بگیرید

اگر یک رنگ جدید را می خواهید برای طراحی داخلی انتخاب کنید که کمی تردید دارید، می تواند جهت انتخاب درست، به یک مشاور طراحی داخلی مراجعه کنید. مشاور می تواند ایده های جدیدی ارائه دهد، نمونه رنگ های جدید و متنوعی را به شما معرفی کند و مجموعه کاملی از رنگ ها را برای خانه شما فراهم کند.

قبل از اینکه با مشاور دکوراسیون ملاقات کنید، ایده ها و نظراتی را که می خواهید با او در میان بگذارید را جمع آوری کنید. باید اطمینان حاصل کنید که آیا مشاور می تواند در زمان های خاص از منزل شما بازدید کند و فضای منزل، میزان نور و … را ارزیابی کند.

رنگ دکوراسیون

15-رنگ هایی که با برنامه های کاربردی انتخاب می شوند می توانند راحت ترین انتخاب باشند.

باید بدانید انتخاب رنگ ها را می توان با استفاده از یک برنامه تلفن همراه یا رایانه آسان کرد. برنامه های کاربردی انتخاب رنگ در حال حاضر نسبت به زمانی که برای اولین بار منتشر شدند، بهبود یافته اند و پیشرفت زیادی داشته اند.

این برنامه های محبوب با استفاده از دوربین گوشی یا تبلت این امکان را برای شما فراهم می کنند تا رنگ ها را با فضاهایی که مد نظرتان هست، مطابقت دهید. اگر چه ممکن است برنامه ها برخی مواقع رنگ را کاملا دقیق تشخیص ندهند اما قابلیت این را دارند که رنگ های مشابه را پیشنهاد کنند. بهترین نوع برنامه ها همچنین می توانند با امکان ایجاد اشتراگ گذاری در رسانه های اجتماعی بین شما و دوستانتان رنگ ها را به اشتراک بگذارند

رنگ دکوراسیون