14
جولای

نکاتی برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی (قسمت اول)

نکاتی برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی

1- انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی از آنچه که فکرش را بکنید، راحت تر است.

ساده ترین روش برای انتخاب بهترین رنگ های طراحی داخلی، استفاده از رنگ هایی است که آنها را دوست دارید. زمانی که رنگ آمیزی طراحی دکوراسیون منزل را با رنگ مورد علاقه خود انجام می دهید، هیچ محدودیتی در زمینه انتخاب رنگ ندارید و قطعا سبک تزئینی خاصی را به وجود می آورید. وقتی که رنگ مورد علاقه خود را در دکوراسیون به عنوان رنگ پایه و اصلی در نظر بگیرید، می توانید از رنگ های دیگر برای رنگ آمیزی فضاهای اطراف رنگ اصلی استفاده کنید. رنگ های مورد علاقه شما در دکوراسیون می توانند طیف رنگی بیشتری برایتان فراهم کنند و الهام بخش رنگ های جدیدتر باشند. در این مقاله، شما چگونگی انتخاب رنگ مورد علاقه و همچنین شیوه تزئین دکوراسیون با این رنگ را می آموزید.

رنگ دکوراسیون

2- از رنگ های الهام بخش و تئوری استفاده کنید.

مجله ها و کاتالوگ ها می توانند جهت انتخاب رنگ ها الهام بخش باشند. خوش شانسی است که در حال حاضر هزاران صفحه از اینترنت و شبکه های اجتماعی در زمینه رنگ طراحی داخلی نظراتی ارائه می دهند. سایت های فروش نیز می توانند با ارائه تصویری از طراحی منزل، پیشنهاداتی داشته باشند. علاوه بر این، سایت های شرکت های رنگ نیز می توانند راه هایی را برای استفاده از رنگ در منزل نشان دهند. سایت های رسانه های اجتماعی مانند Pinterest و Instagram  از اصلی ترین عناصر الهام بخش در این زمینه هستند که سریعا به روز می شوند.

رنگ دکوراسیون

3- برای ایجاد طرح رنگی مناسب، از تئوری و اصول اولیه رنگ شناسی استفاده کنید.

آنچنان ضرورتی ندارد که برای انتخاب رنگ مناسب دکور به مطالعه تمامی تئوری رنگ شناسی در سطوح عالی بپردازید و یا از ابزار گران قیمت رنگ آمیزی استفاده کنید؛ باید بدانید که از ارزان ترین ابزارها  مانند چرخ رنگی نیز می توانید ایده بگیرید. با چرخیدن این چرخ، شما می توانید اصول اولیه تئوری رنگ را یاد بگیرید و ببینید که چگونه رنگ ها به یکدیگر مرتبط می شوند. چنانچه رنگ مناسب برای خانه خود را در رنگ های روی چرخ مشاهده نکرده باشید، می توانید طیف های دیگری از رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رنگ دکوراسیون

4- خلاقیت در دکور با استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از رنگ های خنثی در طراحی منزل به معنی قدیمی بودن و یا از مد افتادن این رنگ ها نمی باشد.. شما می توانید با یک خلاقیت کوچک که استفاده از رنگ های خنثی است، رنگ های موجود در پالت رنگ خود را افزایش دهید. استفاده از دیوارهایی با طرح راه راه با رنگ خنثی، علاوه بر اینکه سبک جدید و متنوعی ایجاد می کند؛ باعث گرما بخشیدن به فضای منزل و اتاق نیز می شود. همچنین استفاده از این گونه رنگ ها در سقف ها و کاشی کاری ها، روشی ماندگار است تا بتوانید بدون دست زدن به ترکیب منزل، فضایی آرامش بخش ایجاد کنید و رنگ جدیدی ارائه دهید.

رنگ دکوراسیون

5- رنگ خود را چاپ کنید

یکی از ساده ترین روش های انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی، چاپ کردن طرح هایی از رنگ مورد نظر بر روی پارچه است. می توان از بالش ها، ملحفه ها و پارچه هایی از جنس کتان برای چاپ رنگ مورد نظر استفاده کرد و ایده های رنگی مناسبی به وجود آورد. اگر می خواهید رنگی روشن را برای دکوراسیونی با فضای بزرگ در نظر بگیرید، بهتر است رنگ را در جزئیات و اشیاء کوچک به کار ببرید.

رنگ دکوراسیون

6- اقتباس رنگ مورد نظر از محیط خارجی

ارائه طیف رنگی مناسب برای طراحی داخلی که خارج از ایده ها و تصورات حقیقی است، می تواند منحصر به فرد باشد. زمانی که شما طیف رنگی سبزی را مشابه با سواحل انتخاب کنید، در واقع رنگی را از بیرون الهام گرفته اید که معنای استراحت و آرامش را نمودار می کند. باید اطمینان حاصل کنید که رنگ های مورد علاقه خود را در تمام زمان ها و موقعیت ها بررسی کنید تا بتوانید مناسب ترین و واقعی ترین گزینه را برای رنگ آمیزی طراحی انتخاب کنید.

رنگ دکوراسیون

7- رنگ مورد علاقه خود را در آثار هنری جستجو کنید.

یکی از رازهای طراحی داخلی دکوراسیون، انتخاب رنگ از آثار هنری موجود در خانه شما می باشد. اکثر هنرمندان برای انتخاب رنگ و طرح مورد نظر خود، از قطعات و آثار هنری الهام می گیرند. شما می توانید با دقت و بینش کافی رنگ مورد علاقه تان را از قطعات هنری انتخاب کنید و از آن بهره مند شوید.

برای مشاهده قسمت دوم مقاله کلیک کنید.