23
مه

۴ روند ضروری طراحی دکوراسیون اداری برای سال ۲۰۲۰

دکوراسیون اداری می تواند نشانگر این مطلب باشد که شما در رسیدن به اهداف تجاری خودتان، چه برنامه‌هایی برای مشتریان و کارمندان در نظر گرفته اید. با انجام برنامه ریزی های لازم برای داشتن بهترین دکوراسیون اداری و کسب تجربه های فراوان، دفتر اداری می تواند سود خوبی برای شما به همراه داشته باشد. انتخاب ظاهر مناسب محیط اداری، توجه به امور حسی و عاطفی در محیط و… علاوه بر اینکه در رسیدن به اهداف تجاری به شما کمک می کند، موجب گسترش نگرش و دید شما نیز نسبت به کارهایی که انجام می‌دهید، می شود. دکوراسیون اداری مناسب، بر روحیه و عملکرد کارکنان شما تأثیر می گذارد. همچنین طراحی داخلی عالی می‌تواند به طور مؤثر ارزش های تجاری شما را منعکس کرده و برای مشتریان و کارمندان، جلوه ای چشمگیر و به یاد ماندنی ایجاد کند.

1- فضاهای عمومی و غیر رسمی

روند دکوراسیون اداری در سال 2020 همچنان به ترویج مفاهیمی از جمله گنجاندن اشیاء در محیط و اتصال آنان با یکدیگر، می پردازد. در اوایل دهه 2000، مفهوم آزادی محیط و فضای کاری عمومی، مشخصه بارز دکوراسیون اداری محسوب می شد. در حال حاضر، این روند تا حدودی در طراحی دکوراسیون اداری 2020 به چشم می خورد. داشتن بخش های تفریحی در اداره، موجب می شود کارمندان رابطه ای غیر رسمی و دور از جدیت با یکدیگر داشته باشند و به افزایش ارتباط، همکاری و ایجاد خلاقیت تشویق شوند. وجود مکان هایی مانند محیط های ورزشی، استراحت گاه ها، تراس و… باعث افزایش بهره وری شغلی کارمندان می شود، تغییرات کارآمدی در ارتباطاتشان ایجاد می کند که در نهایت باعث می شود بتوانند تصمیمات بهتری بگیرند.

2- روشنایی طبیعی

با انجام نظرسنجی از تعداد زیادی کارمند آمریکای شمالی، مشخص شد که دسترسی به نور طبیعی و فضای سبز در محیط اداره، از اصلی ترین ویژگی های مطلوب یک محیط کار، محسوب می شود. در این مطالعه مشخص شد که عدم وجود نور طبیعی در فضای باز، بر تجربه کارکنان تأثیر منفی می گذارد. بیش از یک سوم کارمندان ادارات، احساس می کنند که در فضای کاری خود به مقدار کافی، نور طبیعی دریافت نمی کنند. همچنین چهل و هفت درصد کارمندان نیز از نبود نور طبیعی یا پنجره در دفتر خود احساس خستگی دارند.

3- ارگونومی

به بیان ساده، ارگونومی علم طراحی و تنظیم اشیائی است که مردم از آن استفاده می کنند. در محیط های اداری، استفاده از ارگونومی که گاهی به آن بیوتکنولوژی، عوامل انسانی یا مهندسی انسانی نیز گفته می شود، شامل استفاده از صندلی ها، دفتر کاری، لوازم رایانه ای و…  با روش های کارآمد، راحت و بی خطر می باشد. علاوه بر این، ارگونومی ویژگی های طراحی یک شی را که ناشی از استفاده از علم ارگونومی است، توصیف می‌کند. کار مداوم در محیط اداره، منجر به ناراحتی، درد و آسیب کارمندان، خواهد شد؛ بنابر این اصلاح شرایط موجود با محصولات و لوازم دکواسیون پیشرفته تر و راحت تر، از این گونه آسیب ها جلوگیری می کند و باعث جلوگیری از هزینه های ناشی از درمان و… می شود. استفاده از یک صندلی یا مبل ارگونومیک در محیط اداره، وضعیت بهتری در دکور محیط ایجاد می‌کند. مبلمان اداری با تمرکز بر هنر ارگونومی، در شرایطی سالم و راحت از مشکلات یاد شده جلوگیری می کند.

4- آوردن طبیعت به محیط اداری

با شروع زندگی شهری شلوغ و آشفته، بیشتر به سمت فناوری حرکت می کنیم و طبیعت را پشت سر می‌گذاریم. مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در فضای سبز، خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی عروقی، استرس، فشار خون بالا و…  را کاهش می دهد. بر اساس آمار جهانی بیش از 290 میلیون نفر از افرادی که دسترسی بیشتری به فضای سبز دارند، از سلامت خوبی برخوردار هستند. با درک اثرات مثبت محیط طبیعی به راحتی مفاهیم طراحی بیوفیلیک، پیوند محیط طبیعی با محیط اداری و… به دست می آید. در دفاتر اداری که حتی یک پیوند و ارتباط کوچک و ناچیز با فضاهای سبز وجود داشته باشد، کارمندان خوشحال تر به نظر می‌آیند، توانایی آنها برای تمرکز بر کار افزایش می یابد و در نتیجه بهره وری شرکت، بیشتر می شود.