28
آوریل

۷ روند از بهترین طراحی های داخلی در سال ۲۰۲۰

بهترین طراحی های داخلی در سال 2020 ؟ چه روند جدیدی در انتظار طراحی داخلی در سال 2020 است؟ با ما همراه باشید تا با  7 روند و تکنیک برتر طراحی های داخلی در سال 2020 آشنا شوید.

1- رنگ های خنثی

فضاهای داخلی سال 2020 توسط رنگ های خنثی و سایه های گرم و پر حرارت، دارای جذابیت می شوند. رنگ خاکستری و بژ، دو رنگ خنثی و مورد علاقه سال جدید می باشد. علاوه بر این دو رنگ، استفاده از رنگ های کلاسیک نیز در سال 2020 افزایش پیدا می کند و برای تزئین و رنگ آمیزی دیوارها، مبلمان و تختخواب مورد استفاده قرار می گیرد.

2- ترکیب طبیعت و فناوری

یک روند مهم در طراحی داخلی سال 2020، ترکیبی از دو عنصر متناقض فناوری و طبیعت می باشد. در عصر حاضر، از اکتشافات علمی و راه حل های نوین، برای ایجاد اشیاء سازگار با محیط زیست کمک گرفته می شود. شرکت ها به طور فزاینده ای مواد بازیافتی از جمله چوب و پلاستیک های قابل بازیافت را مورد استفاده قرار می دهند و آنها را تجدید می کنند. با در نظر گرفتن این روند، اطمینان پیدا می کنیم که طراحان داخلی نیز برای ایجاد دکوراسیون های زیبا و پایدار، تلاش می کنند.

3- الگوهای هندسی

الگوهای هندسی موجب حفظ و تقویت عناصر در طراحی داخلی می شوند. الگوهای هندسی را می توان در دکوراسیون داخلی بدون در نظر گرفتن مکان خاص و یا هر گونه محدودیت، به کار برد. اشکال هندسی از جمله مربع، زیگزاگ، مستطیل ها و… انتخابی عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند. نکته ای که در این زمینه باید مد نظر قرار دهید این است که در استفاده از این اشکال، نباید زیاده روی کرد.

4- طراحی بیوفیلی

این نوع طراحی داخلی با هدف همکاری بشر با طبیعت، آن هم در یک محیط مصنوعی، ایجاد شده است. طراحی بیوفیلی با استفاده از عناصر طراحی معماری مدرن در قالب عناصری از جمله چوب، گیاهان زنده، آب، سنگ، فلز و نور خورشید نمود پیدا می کند. از آنجایی که بیشتر شرکت های طراحی در حال تولید وسایل منزل از مواد بازیافتی مانند چوب هستند، استفاده از این نوع طراحی، می تواند طراحی منزل را به  نوعی طراحی طرفدار محیط زیست، تبدیل کند.

5- کاغذ دیواری هایی با طرح گل

کاغذ دیواری هایی با طراحی گل، همیشه در اوج محبوبیت بوده و هستند. با این وجود باز هم تفاوت های زیادی بین استفاده از کاغذ دیواری های گل که با طراحی مدرن سازگار هستند و کاغذ دیواری هایی که در طراحی های کلاسیک به کار رفته اند، وجود دارد.

6- استفاده از فلزات

در سال 2020، طراحان داخلی گرایش خود را به استفاده از فلزاتی از جمله نقره، قلع و مس در طراحی داخلی، تغییر داده اند. این مواد می توانند در سال جدید برای ساخت وسایل آشپزخانه مانند میز و صندلی و سایر وسایل، به کار بروند. با وجود استفاده از فلزات در طراحی دکوراسیون، به توقف به موقع این روند، توصیه شده است؛ زیرا استفاده بیشتر از سه فلز در طراحی داخلی، موجب بر هم خوردن تعادل استفاده از آنها می شود و این حفظ تعادل، نکته اصلی طراحی به شمار می رود.

7- حداکثرگرایی

در سال جدید، مینیمالیسم جای خود را به حداکثر گرایی می دهد و محیط را با حجم عظیمی از انواع رنگ، الگوهای جسورانه و جذاب، دکوراسیون های زیبا،  نقاشی های انتزاعی و… رو به رو می کند؛ شرط اصلی استفاده از حداکثر گرایی، دقت و مراقبت در استفاده از عناصر یاد شده می باشد؛ زیرا در حداکثر گرایی عبور از حد اعتدال به راحتی امکان پذیر است و این عبور، موجب آشفتگی فضا و بر هم خوردن نظم آن می شود.